top of page
Türkçe_Çalışma Yüzeyi 1.png

        Akademinin kurslarına ek olarak, katılımcıların öğrendiklerini uygulayabilmeleri için, eğitmenler ile birlikte çalıştaylar düzenlenmektedir.

        Çalıştaylarımızı “ani gelişen soruna birlikte çözüm” mottosu ile organize ediyoruz. Katılımcılara çalıştay konusu ve yöntemi hakkında daha önceden bilgi vermiyoruz. Grubun genişliğine göre çalıştayın hemen başında katılımcıları gruplara ayırıyoruz. Gruplara ya ortak bir konu veriyor ve farklı açılardan konuyu tartışmalarını ya da grubun eğitim arka planına göre farklı konular üzerinde tartışmalarını istiyoruz. Bu bir saatlik birlikte tartışma kısmını ikinci saatte birlikte çözüm üretme kısmı izliyor. Grup üyeleri eldeki soruna siyasi ve hukuki çözümlerini hazırlıyorlar. Üçüncü saatte her bir grup kendi çözümünü genel kurula sunuyor ve gelen öneri ve eleştirilerle konu tartışılıyor.

       İkinci çalıştay ise Üçüncü İnsan Haklarının Uluslararası Korunması Temel Kursunun katılımcılarıyla gerçekleştirildi. Dostlar Tiyatrosu’nun Yalınayak Sokrates oyunun gösteriminin ardından Sokrates’in öğretisi doğrultusunda insan hakları ve demokrasi konuları Prof. Dr. Oktay Uygun moderatörlüğünde tartışıldı.

Çalıştay 2.png
bottom of page