top of page

5. İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Temel Seviye Kursu Başvuruya Açıldı

5 Oca 2023

İnsan Hakları Akademisi (İHA), temel seviye kurslarına bir yenisini ekleyerek “5. İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Temel Kursu”nu başlatıyor.

İnsan Hakları Akademisi (İHA), 2020 yılından beri, Türki-ye’deki insan hakları alanındaki eğitim eksikliğini gidermek için çeşitli kurslar düzenlemekte, farklı etkinlikler ile insan hakları bilincinin yaygınlaştırılmasını sağlamaktadır. Geniş mezun ağı, seçkin eğitmen kadrosu ile ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalar düzenleyen İnsan Hakları Akademisi, temel seviye kurslarına bir yenisini ekleyerek “5. İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Temel Kursu”nu başlatıyor.


2023 sezonunun ilk kursu olan bu programda, insan haklarının teorik ve tarihsel değerlendirmesi gerçekleştirilecek, devamında insan haklarını koruma mekanizmaları, Türkiye’de insan haklarının gelişimi değerlendirilecek. Bu derslerden sonra çeşitli insan haklarının farklı yönleri uzman akademisyenler tarafından anlatılacak.


Bu yedi haftalık maratonun sonunda katılımcılar hem İHA’nın geniş mezun ağının bir parçası olup mezunlara sağlanan fırsatlardan yararlanabilecekler ve şartları sağladıkları takdirde sertifika almaya hak kazanacaklardır.

01 Şubat – 20 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan kurs için toplamda 28 kişilik bir katılımcı grubu seçilecektir.


Başvuru tarihleri: 5 Ocak - 14 Ocak 2023


Kurs ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak ve başvuru yapmak için tıklayınız.

bottom of page