top of page

6. Temel Seviye Kursu Sona Erdi

22 May 2024

27 Mart - 22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz insan hakları ve yasal çerçevesi hakkında kapsamlı bir anlayış kazandırmayı amaçlayan "6. İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Temel Seviye Kursu" tamamlandı. Bütün mezunlarımızı tebrik ediyor, eğitmenlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

"6. İnsan Haklarının Geliştirilmesi ve Korunması Temel Kursu "nun başarıyla tamamlamaktan gurur duyuyoruz. Friedrich Naumann Vakfı (FNF) Türkiye ve İnsan Hakları Akademisi tarafından ortaklaşa düzenlenen program, insan hakları ve yasal çerçevesi hakkında katılımcılara kapsamlı bir temel anlayış kazandırmayı amaçlamıştır.


Katılımcılar, 14 toplantı boyunca alanında önde gelen uzmanların derslerine katılma, tartışmalara katılma ve insan haklarının tarihsel gelişimi, BM İnsan Hakları Sistemi, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi, Türkiye'de insan hakları hukuku, kadının insan hakları ve hayvan hakları gibi çeşitli konularda bilgi edinme fırsatı buldular.


Teorik bilgilerin yanı sıra katılımcılar; sahadan söyleşiler ile insan hakları avukatının rolü, deprem bölgesi hak ihlalleri ve iklim değişikliğinin insan hakları üzerindeki etkisi gibi insan haklarının pratik yönleriyle de tanıştı.


Programımızdan mezun olan 27 katılımcımızı açıklamaktan heyecan duyuyor, kendilerini tebrik ediyoruz. Bu kişiler artık insan haklarını teşvik etmek ve korumak için gereken temel araç ve bilgilerle donatılmış durumdalar. Önümüzdeki yıllarda çalışmalarıyla yaratacakları etkiyi görmek için sabırsızlanıyoruz.


İnsan Hakları Akademisi olarak, eğitimin insan haklarını geliştirmenin anahtarı olduğuna inanıyoruz. İnsan Haklarının Geliştirilmesi ve Korunması Temel Kursumuz, bireyleri güçlendirmek ve bir insan hakları kültürünü teşvik etmek için çalıştığımız birçok yoldan sadece bir tanesi. Dünyanın dört bir yanındaki insanları insan haklarını savunmaları için eğitme ve onlara ilham verme çabalarımızı sürdürmeye kararlıyız.


Programa katkıda bulunan ve başarılı olmasına yardımcı olan tüm eğitmenlere ve moderatörlere en içten şükranlarımızı sunarız. Ayrıca katılımcılara da kurs boyunca gösterdikleri aktif katılım ve bağlılık için minnettarız.


Bu programın katılımcıların kişisel ve mesleki gelişimleri üzerinde olumlu bir etki yaratacağına inancımız tam. Kurs sırasında edindikleri bilgi ve becerileri kendi alanlarında insan haklarını teşvik etmek ve korumak için kullanmalarını dört gözle bekliyoruz.

bottom of page