pattern-01.png
Logo_Çalışma Yüzeyi 1.png

14 - 16 Ekim 2022

GAZİANTEP

İnsan Hakları Akademisi (İHA), 2020 yılından beri, Türkiye’deki insan hakları alanındaki eğitim eksikliğini gidermek için çeşitli kurslar düzenlemekte, farklı etkinlikler ile insan hakları bilincinin yaygınlaştırılmasını sağlamaktadır. Geniş mezun ağı, seçkin eğitmen kadrosu ile ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalar düzenleyen İnsan Hakları Akademisi, çeşitli kurslarına bir yenisini ekleyerek “Siyasal Katılım, Seçme ve Seçilme Hakkı Eğitmen Eğitimi”ni başlatıyor.

Program kapsamında, öncelikle eğitmenlik ve moderasyon üzerine genel bir online oturum düzenlenecek, devamında Gaziantep'te yüz yüze gerçekleştirilecek eğitimde seçme ve seçilme hakkına dair temel ilkeler, seçim hazırlıkları, oy kullanımı, seçim sonuçlarının resmileşme süreci, seçim kanunlarında yapılan değişiklikler işlenecektir.

 

Eğitime katılıp başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilecek ve FNF alumnilerine sağlanan ayrıcalıklardan faydalanacaklardır. Eğitimi başarı ile tamamlayanların farklı gruplara benzeri eğitim verme sorumluluğunu üstlenmeleri beklenmektedir.

14 Ekim – 16 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan kurs için toplamda 25 kişilik bir katılımcı grubu seçilecektir.

Başvuru tarihleri: 15 Ağustos 2022 - 05 Eylül 2022

Kimler Başvurabilir?

Üniversite mezunu, seçme ve seçilme yeterliliğine sahip, TC vatandaşları başvurabilir.

Dersler Nasıl İşlenecek?

Program, 14 Ekim - 16 Ekim 2022 tarihleri arasında Gaziantep’te gerçekleştirilecektir.

Kurs ÜCRETSİZDİR. Katılımcıların ulaşım, transfer ve konaklama masrafları FNF Türkiye tarafından karşılanacaktır.

Başvuru Formu

KONULAR

  • Seçime Dair Temel İlkeler

  • Seçim Hazırlıkları

  • Oy Kullanma Süreci

  • Seçim Sonuçlarının Resmileşme Süreci

  • Seçim Kanunlarında Yapılan Değişiklikler

Kurs Programı