top of page

15 Nisan 2022

BAU VaBB - 8 Finali Gerçekleştirildi

FNF İnsan Hakları Akademisi işbirliği ile hazırlanan 8. Bahçeşehir Üniversitesi Varsayımsal Bireysel Başvuru Yarışması (BAU VaBB) 2022 yılı takvimi açıklandı.

BAU VaBB - 8 Finali Gerçekleştirildi

Bahçeşehir Üniversitesi Üniversiteler Arası Varsayımsal Bireysel Başvuru (BAU VaBB) Yarışması her sene, üniversitelerin hukuk fakültelerinde okuyan öğrencileri, insan hakları hukuku alanındaki bilgilerini artırmaları için teşvik etmek ve Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru yapmak konusunda bilgilendirmek amacıyla düzenlenen, üniversiteler arası bir hukuk yarışmasıdır.


15 Nisan Cuma günü Bahçeşehir Üniversitesi’nin İstanbul Beşiktaş’taki Hukuk Fakültesi binasında gerçekleşen BAU VaBB-VIII’in finalinde zafere ulaşan, Dicle Üniversitesi oldu.


Bu sene Dicle Üniversitesi’nin yanı sıra Başkent, Sakarya ve Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni temsil eden takımlar da finale çıkma başarısını gösterdi.


Ankara Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Ceren Kalay, Ceviz Otizm Araştırmaları ve Toplumsal Savunma Derneği Başkanı Av. Deniz Yazgan ve UNICEF Çocuklar için Adalet ve Çocuk Haklarının İzlenmesi Sorumlusu Göktan Koçyıldırım’dan oluşan jüri önüne çıkan takımlar, kendilerini finale taşıyan yazılı başvurularını sözlü olarak savundu ve jürinin sorduğu soruları cevaplamaya çalıştı.


Tüm sunumların ardından jüri üyeleri değerlendirme yapmak üzere çekildi. Detaylı bir değerlendirmenin ardından jüri, Türk-Alman Üniversitesi’ni ikinci, Dicle Üniversitesi’ni ise birinci ilan etti.


Ardından takımlara ödülleri FNF Türkiye Program Direktörü Gülçin Sinav ve jüri üyeleri tarafından takdim edildi.

bottom of page