top of page

ETKİNLİKLER

1.png

Alumni Buluşması - Türkiye'de Demokrasinin Bugünü ve Geleceği

Online kurslarımız üzerinden birlikte olduğumuz alumnimiz ile fiziksel olarak bir araya gelmek için düzenlediğimiz söyleşi serimizin ikincisini Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oktay Uygun ile gerçekleştirdik. Postane İstanbul ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte alumnimiz ile bir araya geldik.

1.png

BAU VaBB - 8 Finali Gerçekleştirildi

FNF İnsan Hakları Akademisi işbirliği ile hazırlanan 8. Bahçeşehir Üniversitesi Varsayımsal Bireysel Başvuru Yarışması (BAU VaBB) 2022 yılı takvimi açıklandı.

1.png

KOVID - 19 ve Azınlık Hakları

1.png

KOVID - 19 ve Kadın

2. İnsan Haklarının Uluslararası Korunması ve Geliştirilmesi kursu kapsamında BM Kadına Karşı Şiddet Özeel Raportörü (2003-2009) Prof. Dr. Yakın Ertürk ile COVID - 19 ve Kadın Hakları üzerine bir açık ders gerçekleştirildi.

1.png

KOVID - 19 ve Mülteciler

1. İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi İleri Seviye Kursu kapsamında Danimarka İnsan Hakları Enstitüsünden Dr. Nikolas Feith Tan ile "Kovid - 19 ve Mülteciler" başlıklı bir açık ders gerçekleştirildi.

1.png

KOVID - 19 ve İnsan Hakları

İlk İnsan Hakları Açık Dersi, 14 Temmuz 2020 tarihinde Leiden Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Rick A. Lawson ile gerçekleştirildi.

1.png

Pandemi Gölgesinde İfade Özgürlüğü Fotoğraf Sergisi ve Paneli

26 ve 27 Mayıs tarihlerinde Friedrich Naumann Vakfı Türkiye, Institut für Auslandsbeziehungen iş birliğiyle “Pandemi Gölgesinde İfade Özgürlüğü” konulu iki panel ve fotoğraf sergisi düzenledi.

1.png

Seçim Tartışmalarının Gölgesinde Türkiye'de Özgürlük

İnsan Hakları Akademisi'nin 2022 yılındaki ilk yüzyüze etkinliği Postane İstanbul'da gerçekleştirildi.

1.png

Yapay Zeka ve İnsan Hakları Açık Dersi

İnsan Hakları Akademisi, 3. İnsan Haklarının Korunması İleri Seviye Kursu kapsamında Ulusal Kamu Hizmeti Üniversitesinden Dr. Andras Hars ile açık ders gerçekleştirilmiştir. 29 Eylül 2022 Perşembe günü Türkiye saati ile saat 18:00'te gerçekleştirilen bu açık derste Yapay Zeka ve İnsan Haklaır çeşitli alanlardan tartışılmıştır.

1.png

Yapay Zeka ve İnsan Hakları: Bir Dijital Sanat Yarışması

İnsan Hakları Akademisi, geniş mezun ağı ve seçkin eğitmen kadrosuyla ulusal ve uluslararası düzeyde kurslar düzenlemektedir. İHA, forumlar, atölye çalışmaları, kurslar ve açık dersler aracılığıyla güncel gelişmelerin insan hakları üzerindeki etkisini çeşitli yönleriyle ele almıştır. Şimdi de "Yapay Zeka ve İfade Özgürlüğü: Dijital Sanat Yarışması"nı düzenleyerek etkinliklerine bir yenisini daha ekliyoruz.

1.png

İnsan Hakları Sinema Gecesi ve Kitap Tanıtımı

İnsan Hakları Akademisi, gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekleyerek, pandemi sonrası ilk yüz yüze etkinliği olan İnsan Hakları Sinema Gecesi ve Kitap Tanıtımı programını gerçekleştirdi. Programa Akademinin birçok mezunu katıldı, Akademinin mezunlarını ve eğitmenlerini fiziksel olarak bir araya getiren etkinliğe ilgi yoğundu.

bottom of page