top of page

ETKİNLİKLER

1.png

Özgürlük Merceğinden: Değişen Dünyada Anayasal Haklar

Alman Anayasası'nın 75. yıldönümünü kutlamak amacıyla "Özgürlük Merceğinden: Değişen Dünyada Anayasal Haklar" konulu bir yarışma düzenliyoruz. Bu yarışma fotoğrafçıları, sanatçıları, tasarımcıları ve tüm ilgilileri anayasal hakların önemini görsel yolla keşfetmeye davet ediyor.

1.png

Cesur Yeni Dünya: Yapay Zekâ ve İfade Özgürlüğü

Federal Almanya Cumhuriyeti Büyükelçiliği, Özgürlük için Friedrich Naumann Vakfı Türkiye Ofisi ve İnsan Hakları Akademisi, yapay zekâ üretimi resimler için türünün tek örneği olan bir yarışma düzenledi. Yapay zekâ ve insan haklarının geleceğini konu alan bu yarışma geniş ilgi topladı ve 150'den fazla başvurunun arasından 15 eser jüri tarafından seçildi.

1.png

Yapay Zeka ve İnsan Hakları: Bir Dijital Sanat Yarışması

İnsan Hakları Akademisi, geniş mezun ağı ve seçkin eğitmen kadrosuyla ulusal ve uluslararası düzeyde kurslar düzenlemektedir. İHA, forumlar, atölye çalışmaları, kurslar ve açık dersler aracılığıyla güncel gelişmelerin insan hakları üzerindeki etkisini çeşitli yönleriyle ele almıştır. Şimdi de "Yapay Zeka ve İfade Özgürlüğü: Dijital Sanat Yarışması"nı düzenleyerek etkinliklerine bir yenisini daha ekliyoruz.

1.png

Yapay Zeka ve İnsan Hakları Açık Dersi

İnsan Hakları Akademisi, 3. İnsan Haklarının Korunması İleri Seviye Kursu kapsamında Ulusal Kamu Hizmeti Üniversitesinden Dr. Andras Hars ile açık ders gerçekleştirilmiştir. 29 Eylül 2022 Perşembe günü Türkiye saati ile saat 18:00'te gerçekleştirilen bu açık derste Yapay Zeka ve İnsan Haklaır çeşitli alanlardan tartışılmıştır.

1.png

Alumni Buluşması - Türkiye'de Demokrasinin Bugünü ve Geleceği

Online kurslarımız üzerinden birlikte olduğumuz alumnimiz ile fiziksel olarak bir araya gelmek için düzenlediğimiz söyleşi serimizin ikincisini Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oktay Uygun ile gerçekleştirdik. Postane İstanbul ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte alumnimiz ile bir araya geldik.

1.png

Pandemi Gölgesinde İfade Özgürlüğü Fotoğraf Sergisi ve Paneli

26 ve 27 Mayıs tarihlerinde Friedrich Naumann Vakfı Türkiye, Institut für Auslandsbeziehungen iş birliğiyle “Pandemi Gölgesinde İfade Özgürlüğü” konulu iki panel ve fotoğraf sergisi düzenledi.

1.png

BAU VaBB - 8 Finali Gerçekleştirildi

FNF İnsan Hakları Akademisi işbirliği ile hazırlanan 8. Bahçeşehir Üniversitesi Varsayımsal Bireysel Başvuru Yarışması (BAU VaBB) 2022 yılı takvimi açıklandı.

1.png

Seçim Tartışmalarının Gölgesinde Türkiye’de Özgürlük

1.png

Seçim Tartışmalarının Gölgesinde Türkiye'de Özgürlük

İnsan Hakları Akademisi'nin 2022 yılındaki ilk yüzyüze etkinliği Postane İstanbul'da gerçekleştirildi.

1.png

İnsan Hakları Sinema Gecesi ve Kitap Tanıtımı

İnsan Hakları Akademisi, gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekleyerek, pandemi sonrası ilk yüz yüze etkinliği olan İnsan Hakları Sinema Gecesi ve Kitap Tanıtımı programını gerçekleştirdi. Programa Akademinin birçok mezunu katıldı, Akademinin mezunlarını ve eğitmenlerini fiziksel olarak bir araya getiren etkinliğe ilgi yoğundu.

1.png

İnsan Hakları Kariyer Günü

İnsan Hakları Akademisi bir ilki gerçekleştirerek İnsan Hakları Kariyer Günü'nü hayata geçirdi.

1.png

İnsan Hakları Çalıştayı - 1

 Akademinin kurslarına ek olarak, katılımcıların öğrendiklerini uygulayabilmeleri için, eğitmenler ile birlikte çalıştaylar düzenlenmektedir.

bottom of page