top of page

27 Eylül 2021

İnsan Hakları Sinema Gecesi ve Kitap Tanıtımı

İnsan Hakları Akademisi, gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekleyerek, pandemi sonrası ilk yüz yüze etkinliği olan İnsan Hakları Sinema Gecesi ve Kitap Tanıtımı programını gerçekleştirdi. Programa Akademinin birçok mezunu katıldı, Akademinin mezunlarını ve eğitmenlerini fiziksel olarak bir araya getiren etkinliğe ilgi yoğundu.

İnsan Hakları Sinema Gecesi ve Kitap Tanıtımı

Toplantının başında İHA Koordinatörü ve FNF Türkiye Proje Koordinatörü Elif Güney Menderes, İnsan Hakları Akademisinin ilk yüz yüze etkinliğini gerçekleştirmekten mutluluk duyduğunu belirtti. İnsan Hakları Akademisinin iki yılda iki yüzden fazla mezun verdiğini ve büyük bir alumni ağına sahip olduğunu kaydetti. Bu tip etkinliklerin artarak devam edeceğini belirterek açılışı gerçekleştirdi.


Devamında İHA Akademik Danışmanı ve Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Olgun Akbulut, Akademinin gerçekleştirdiği çalışmaların yarattığı etkiden söz etti. Akademinin, Türkiye’de birçok alanda yokluğu hissedilen insan hakları eğitimine bir katkı sağlayan Akademinin her geçen gün daha çok ilgi gördüğünü ve çalışmalarını genişleterek devam edeceğini belirtti. Azınlık hakları konusunda uzman olan Dr. Akbulut, azınlık haklarının tarihsel gelişimine değindikten sonra azınlık haklarını konu olan belgeselin gösterimine geçildi.

bottom of page