top of page

Oktay Uygun

Prof. Dr. - Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi

Prof. Dr. Oktay UYGUN 1963’te Trabzon’da doğdu. 1985’te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Mezun olduğu Fakültenin Genel Kamu Hukuku Anabilim Dalında 1986’da “Araştırma Görevlisi” olarak çalışmaya başladı. Aynı üniversiteden Kamu Hukuku alanında 1987’de Yüksek Lisans; 1991’de Doktoraderecelerini aldı. 1992’de Yardımcı Doçentliğe atandı. Aynı yıl Doçentlik tezi çalışması olan federal devlet sistemini araştırmak için altı ay süreyle McGill Üniversitesi’nde (Montreal, Kanada) bulundu. 1995’te Doçent oldu. 2005’te Genel Kamu Hukuku Anabilim Dalında Profesörlüğe atandı.2012 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden emekli oldu ve Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tam zamanlı öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. 


Katıldığı Kurslar

5. İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Temel Seviye Kursu

İnsan Hakları Akademisi (İHA), 2020 yılından beri, Türkiye’deki insan hakları alanındaki eğitim eksikliğini gidermek için çeşitli kurslar düzenlemekte, farklı etkinlikler ile insan hakları bilincinin yaygınlaştırılmasını sağlamaktadır. Geniş mezun ağı, seçkin eğitmen kadrosu ile ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalar düzenleyen İnsan Hakları Akademisi, temel seviye kurslarına bir yenisini ekleyerek “5. İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Temel Kursu”nu başlatıyor.

2. İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi İleri Seviye Kursu

2. İnsan Haklarının Uluslararası Korunması ve Geliştirilmesi Başlangıç Seviye Kursu

1. İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi İleri Seviye Kursu

3. İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi Başlangıç Seviye Kursu

3. İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi İleri Seviye Kursu

İnsan Hakları Akademisi (İHA), 2020 yılından beri, Türkiye’deki insan hakları alanındaki eğitim eksikliğini gidermek için çeşitli kurslar düzenlemekte, farklı etkinlikler ile insan hakları bilincinin yaygınlaştırılmasını sağlamaktadır. Geniş mezun ağı, seçkin eğitmen kadrosu ile ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalar düzenleyen İnsan Hakları Akademisi, çeşitli kurslarına bir yenisini ekleyerek “3. İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesi İleri Seviye Kursu”nu başlatıyor.

Oktay Uygun
bottom of page